Data modyfikacji:

Jakie lustro do łazienki wybrać? Wskazówki i propozycje aranżacji

Lustro do łazienki to rzecz, bez której trudno jest wyobrazić sobie to pomieszczenie. Codziennie myjemy przy nim zęby, malujemy się bądź golimy. Na rynku znaleźć można wiele modeli zwierciadeł w różnych kształtach czy wymiarach. Jakie lustro do łazienki wybrać? Sprawdź w artykule!

Jakie lustro do łazienki

Jakie lustro do łazienki? Sprawdzone porady

Lustro łazienkowe jest nieodłącznym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. To przy nim codziennie można myć twarz, golić się, czesać czy wykonywać makijaż. Ponadto jest w stanie dodać charakteru dużemu pomieszczeniu, a optycznie powiększyć to małe. Jakie lustro do łazienki wybrać? W artykule znajdziesz nasze porady.

Jednym z najważniejszych parametrów lustra do łazienki jest jego rozmiar. Uważa się, że powinno mieć co najmniej 40 cm szerokości i grubość 4-6 mm. Należy zamontować je na nad umywalką na takiej wysokości, aby głowa osoby przed nim stojącej znajdowała się mniej więcej na środku wysokości zwierciadła. Jeśli w domu mieszkają również dzieci, warto wybrać większe lustro, tak aby mogli z niego wygodnie korzystać wszyscy domownicy.

Jaki kształt lustra do łazienki?

Najbardziej klasyczną opcją jest prostokąt, jednak obecnie coraz częściej odchodzi się od tego kanonu. Okrągłe lustro łazienkowe wygląda modnie i nowocześnie, stanowiąc ciekawą ozdobę pomieszczenia.

Kształt lustra łazienkowego warto dobierać do stylu wanny, umywalki i toalety. Jeśli urządzenia te mają łagodne, opływowe kształty, lustro okrągłe będzie dobrym wyborem. Do urządzeń o ostrych kształtach będzie pasować prostokątne lub kwadratowe lustro.

Ciekawą opcją są również lustra łazienkowe o nietypowej formie, np. ogromne lustro zajmujące pół ściany lub zwierciadło wygięte w łuk czy składające się z kilku pociętych kawałków.

Wielkość lustra do łazienki

Jaką wielkość lustra do łazienki wybrać? W nowoczesnych wnętrzach najlepiej prezentują się duże zwierciadła. Są praktyczne, wygodne i stylowe. Ponadto optycznie powiększają przestrzeń, co ma znaczenie szczególnie w małych łazienkach.

Małe lustro łazienkowe z ozdobną ramą będzie za to ładnie wyglądać we wnętrzu w stylu retro. Chcesz powiększyć optycznie przestrzeń, ale nie masz miejsca w łazience na duże zwierciadło? Zamontuj w wiszącej szafce lustrzane drzwiczki. Doskonale zdadzą egzamin.

Jakie lustro do łazienki? Z ramą lub bez ramy

O stylu lustra łazienkowego w dużym stopniu decyduje fakt, czy jest ono wyposażone w ramę. Minimalistyczne zwierciadło bez ramy doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Będzie pasować również do łazienki w stylu skandynawskim, loftowym oraz do małego pomieszczenia. Lustro z ozdobną ramą natomiast doskonale sprawdzi się w łazience w klimacie retro oraz glamour. Będzie stanowić wspaniałą ozdobę wnętrza.

A może lustro podświetlane

Podświetlane lustro łazienkowe to doskonała opcja, jeśli w tym właśnie pomieszczeniu wykonujesz codziennie makijaż. Dobrej jakości LED-y oświetlają twarz przyjemnym światłem o barwie zbliżonej do światła dziennego. Poza tym podświetlane lustro prezentuje się wyjątkowo stylowo.

Jakie lustro do łazienki? Propozycje aranżacji

Lustro łazienkowe warto dobierać do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie:

  • Lustro do łazienki nowoczesnej – dobrze sprawdzi się gładka tafla bez ramy w nietypowym kształcie.
  • Lustro do łazienki retro – wybierz ozdobne lustro z piękną ramą w klimacie vintage.
  • Lustro do łazienki w stylu klasycznym lub skandynawskim – sprawdzi się zarówno prostokątne, jak i okrągłe lustro. Jego kształt i ramę dobierz do wyglądu urządzeń i mebli.